Навігація  

Історія виникнення Одеського морехідного коледжу рибної промисловості
ім. Олексія Соляника

Училище (Коледж вiд 20 березня 2018 р.) створене за рішенням Ради Міністрів СРСР 3 березня 1954р. (Постанова №365) для підготовки фахівців рибопромислового, транспортного, допоміжного флотів, а також берегових підприємств рибної промисловості. 

20 Березеня 2018 р. Одеське морехідне училище рибної промисловості ім. О. Соляника перейменовано в Одеський морехідний коледж рибної промисловості ім. О. Соляника.

Одеський морехідний коледж рибної промисловості ім. О. Соляника (ОМК РП) є базовим учбовим закладом для розміщення державного замовлення на підготовку фахівців для підприємств, установ і організацій галузі.


 

Коледж акредитований на I-II рівень і готує молодших фахівців із спеціальностей:

«Судноводіння на морських шляхах»

«Експлуатація суднових енергетичних установок»

«Експлуатація електрообладнання та автоматики суден»

«Холодильні машини і установки» 

          Щорічно на стаціонарному  та  заочному відділеннях коледжу навчаються більше 1600 курсантів За рахунок засобів держави в коледжі навчаються 320 курсантів. Курсанти, зараховані в коледж на бюджетну форму, забезпечуються безкоштовним навчанням, проживанням та харчуванням за умови фінансування.

 Абітурієнти, які не пройшли конкурс сертифікатів на бюджетну форму навчання, мають право брати участь у конкурсі на контрактну форму навчання (фінансування за кошти юридичних та фізичних осіб). 

 Навчання поєднується з практикою. Для судноводіїв практика починається після ІІ курсу - ознайомлювальна 4-місячна. На III курсі курсанти всіх спеціальностей йдуть на плавпрактику на 8 місяців. Курсанти, які відбули 8-місячний плавценз, отримують робочий диплом. Цей документ дає їм право після закінчення коледжу посідати командну посаду.

 За роки існування колективом коледжу підготовлено для підприємств, установ і організацій галузі більше 20 тисяч фахівців. Серед випускників коледжу 190 фахівці - громадяни країн Азії, Африки і Латинської Америки. Випускники ОМК РП на високому професійному рівні успішно працюють на багатьох провідних підприємствах, організаціях рибної галузі України, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Але головне, що тут дають міцні і якісні знання викладачі-професіонали. Про їх високу професійну підготовку говорить той факт, що перевірка випадків аварійності в морі практично не виявила провини наших випускників.

 Матеріально-технічна база, програмно-методичне забезпечення, склад педагогічних кадрів, організація навчання і рівень якості підготовки фахівців в коледжі відповідають вимогам стандартів вищої освіти і заявленому статусу навчального закладу. Лабораторії, навчальні кабінети, навчально-виробничі майстерні коледжу укомплектовані сучасним навігаційним устаткуванням, вимірювальними і пошуковими приладами, необхідними механізмам, стендами, макетами. Широко вводяться в процес навчання інформаційні технології.

 Коледж є асоційованим членом Міжнародної асоціації лекторів морської англійської мови (Світовий морський університет, Швеція), Інституту морської інженерії і технології (Великобританія), бере участь в міжнародній програмі по обміну студентами STEP UP (Лондон).

 Викладачі провідних дисциплін коледжу мають відповідну кваліфікацію і практичний досвід роботи на суднах рибопромислового, транспортного та пасажирського флотів.

 Одеський морехідний коледж рибної промисловості сертифікований за системою якості Державним комітетом України з питань технічного регулювання і споживчої політики, Українським морським регістром судноплавства по Міжнародній конвенції ПДНВ 78/95 по всіх спеціальностях відповідно до сертифікату на систему якості  ISO 9001.

У коледжі велике місце відводиться фізичній підготовці і відпочинку курсантів.

В коледжi є власний спортивний комплекс, в якому працюють спортивні секції. Курсанти ОМК РП - постійні учасники міських змагань по баскетболу, футболу, тенісу. Актовий зал коледжу рідко порожній: тут, у вільний від навчання час, курсанти займаються в колективах художньої самодіяльності, проводять вечори відпочинку. 

 


e-mail: omurp_sayt@ukr.net