Історія виникнення Одеського морехідного училища рибної промисловості
ім. Олексія Соляника
Училище створене за рішенням Ради Міністрів СРСР 3 березня 1954р. (Постанова №365) для підготовки фахівців рибопромислового, транспортного, допоміжного флотів, а також берегових підприємств рибної промисловості.
Одеське морехідне училище рибної промисловості ім. А. Соляника (ОМУ РП) є базовим учбовим закладом для розміщення державного замовлення на підготовку фахівців для підприємств, установ і організацій галузі.
Училище акредитоване на I рівень і готує молодших фахівців із спеціальностей:
«Судноводіння на морських шляхах»
«Експлуатація суднових енергетичних установок»
«Експлуатація електрообладнання та автоматики суден»
«Холодильні машини і установки»
Щорічно на стаціонарному і заочному відділеннях училища навчаються більше 1600 курсантів За рахунок засобів держави в училищі навчаються 320 курсантів. Курсанти, зараховані в училище на бюджетну форму, забезпечуються безкоштовним навчанням, проживанням та харчуванням за умови фінансування.
Абітурієнти, які не пройшли конкурс сертифікатів на бюджетну форму навчання, мають право брати участь у конкурсі на контрактну форму навчання (фінансування за кошти юридичних та фізичних осіб).
Навчання поєднується з практикою. Для судноводіїв практика починається після II курсу - ознайомлювальна 4-місячна. Після III курсу курсанти всіх спеціальностей йдуть на плавпрактику на 8 місяців. Курсанти, які наплавали 8-місячний плавценз, отримують робочий диплом. Цей документ дає їм право після закінчення училища посідати командну посаду.
За роки існування колективом училища підготовлено для підприємств, установ і організацій галузі більше 17 тисяч фахівців. Серед випускників училища 182 фахівці - громадяни країн Азії, Африки і Латинської Америки. Випускники ОМУ РП на високому професійному рівні успішно працюють на багатьох провідних підприємствах, організаціях рибної галузі України, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Але головне те, що тут дають міцні і якісні знання викладачі-професіонали. Про їх високу професійну підготовку говорить той факт, що перевірка випадків аварійності в морі практично не виявила провини наших випускників.
Матеріально-технічна база, програмно-методичне забезпечення, склад педагогічних кадрів, організація навчання і рівень якості підготовки фахівців в училищі відповідають вимогам стандартів вищої освіти і заявленому статусу учбового закладу. Лабораторії, учбові кабінети, учбово-виробничі майстерні ОМУ РП укомплектовані сучасним навігаційним устаткуванням, вимірювальними і пошуковими приладами, необхідними механізмам, стендами, макетами. Широко вводяться в процес навчання інформаційні технології.
Училище є асоційованим членом Міжнародної асоціації лекторів морської англійської мови (Світовий морський університет, Швеція), Інституту морської інженерії і технології (Великобританія), бере участь в міжнародній програмі по обміну студентами STEP UP (Лондон).
Викладачі провідних дисциплін училища мають відповідну кваліфікацію і практичний досвід роботи на суднах рибопромислового, транспортного та пасажирського флотів.
Одеське морехідне училище рибної промисловості сертифіковане за системою якості Державним комітетом України з питань технічного регулювання і споживчої політики, Українським морським регістром судноплавства по Міжнародній конвенції ПДНВ 78/95 по всіх спеціальностях відповідно до сертифікату на систему якості ISO 9001.
У ОМУ РП велике місце відводиться фізичній підготовці і відпочинку курсантів.
В училищі є власний спортивний комплекс, в якому працюють спортивні секції. Курсанти ОМУ РП - постійні учасники міських змагань по баскетболу, футболу, тенісу. Актовий зал училища рідко порожній: тут, у вільний від навчання час, курсанти займаються в колективах художньої самодіяльності, проводять вечори відпочинку.
Але свої найголовніші плани Одеське морехідне училище рибної промисловості пов′язує із створенням учбового загону суден.
Це питання недавно розглядалося на Розширеній колегії Департаменту рибного господарства. Наявність учбових суден значно підвищить рівень підготовки молодих фахівців.
|